انواع براش آرایشی و کاربرد آن

انواع براش آرایشی و کاربرد آن

انواع براش آرایشی و کاربرد آن

انواع براش آرایشی و کاربرد آن

آرایش صورت، امری سخت است و گاهی طاقت فرسا به نظر می رسد. برای راحتی امر، استفاده از براش های آرایشی را توصیه می کنیم. با استفاده از براش های مختلف موجود در بازار، همانند یک آرایشگر حرفه ای، صورت خود را میکاپ می کنید. براش ها یکی از اصلی ترین لوازم، برای آرایشی جذاب و زیبا هستند.

ممکن است به یک مغازه لوازم آرایشی مراجعه کرده و از آن ها درخواست براش کنید. اولین سوالی که از شما می پرسند، درباره نوع آن است. چه نوع براشی می خواهید؟ لازم است بدانید که براش های متنوعی، در سایزهای کوچک تا بزرگ، به بازار عرضه می شوند. به عنوان مثال، براش های خط چشم، ابرو، کانتور، کانسیلر، رژگونه و کرم پودر با هم متفاوت هستند.

هر کدام از این براش ها نیز، به چند دسته تقسیم می شوند؛ مثلا برای رژگونه، براش های کوچک رژگونه، براش رژگونه مخروطی و براش رژگونه زاویه دار وجود دارد. برای آشنایی با انواع براش آرایشی و کاربرد آن، مقاله پیش رو را مطالعه کنید.

انواع براش آرایشی و کاربرد آن

برای هر قسمت از صورت، براشی خاص وجود دارد. براش های آرایشی کاربردهای فراوان و کارایی بالا، در آرایش صورت دارند. از همین رو، در انتخاب براش آرایشی، سعی کنید از بهترین برند ها خرید کنید. با این خرید، علاوه بر استفاده از لوازم آرایشی مرغوب، پول خود را بیهوده هدر نمی دهید.

براش هایی که از الیاف طبیعی ساخته شده اند، آرایش صورت را زیبا تر نشان می دهند. براش های آرایشی IX و گلدن رز، از جمله مارک های معتبر جهانی هستند.

برای افزایش جذابیت هر ناحیه از صورت، براشی مخصوص است که در ادامه به معرفی انواع براش های آرایشی و کاربرد آن ها می پردازیم.

براش زیرسازی از انواع براش آرایشی

براش فون یا زیرسازی، برای جلوه طبیعی آرایش استفاده می شود. موهای این براش متراکم هستند و در انواع تخت، گرد یا گنبد شکل وجود دارند. شستشوی این برس که دارای الیاف مصنوعی باشد، راحت تر است. زیرسازی صورت، از گونه ها آغاز شده و به سمت نواحی مختلف صورت پیشروی می کند.

براش آرایشی کابوکی و کاربرد آن

از برس کابوکی، معمولاً برای پخش از پنکک، در قسمت های وسیعی از صورت استفاده می شود. این براش، به دلیل اندازه و طراحی آن، پودر را به طور کاملا یکنواخت روی پوست می مالد و پوششی کاملا طبیعی ایجاد می کند. طراحی براش آرایشی کابوکی، قلم مو با سر پرزدار گرد و همراه با یک دسته کوتاه است.

موهای این برس، آزاد و نامتراکم هستند. انواع پودرها را به کمک آن می توانید مخلوط کنید تا پوشش طبیعی و خالص باشد. پس از آن که براش کابوکی را روی پنکک کشیدید، با یک تکان آرام، اجازه دهید پودر اضافی آن بریزد.

براش آرایشی کانسیلر (محو کننده)

برس کانسیلر برای اصلاح نقطه ای مناسب است. این نقاط در پوشش کناره لب ها، اطراف چشم ها، گوشه های بینی یا محو جوش و لکه ها کاربرد دارند‌. برخلاف جثه کوچکش، در یکنواخت سازی آرایش بسیار می تواند آرایش را ، طبیعی جلوه دهد.

براش سایه چشم

با استفاده از براش سایه چشم، سایه کرمی یا پودری را به آرامی و با دقت روی پلک خود بمالید. براش سایه چشم از دو نوع زاویه دار یا سرگرد تشکیل می شود. براش سایه چشم زاویه دار، برای سایه زنی در گوشه چشم کاربرد بیشتری دارد.

موهای زاویه دار این براش، برای سایه چشم خطی بسیار مناسب هستند. در مقابل، با استفاده از براش سایه چشم سرگرد، می توانید رنگ ها مختلف را مخلوط کنید. این براش، در چند سایز بزرگ، متوسط و کوچک به بازار عرضه می شود و هر کدام از آن ها برای کاربرد خاصی است.

براش ابرو و انواع آن

یک جفت ابرو پر و زیبا، ظاهر شما را تقویت می کند تا جذاب تر به نظر برسید. همچنین، ابروهای مشخص چشمان شما را قاب می کند. براش آرایشی ابرو، در دو نوع شانه زنی و زاویه دار ابرو استفاده می شود.

با کمک برس ابرو شانه زنی ابروهای خود را مرتب کنید. با کمک براش زاویه دار نیز، سایه یا ژل ابرو روی آن پخش می شود. همچنین، برای پر کردن قسمت های خالی ابرو با سایه نیز استفاده می شود.

براش لب

اکثر افراد، غالبا رژ لب ها را مستقیما روی لب هایشان می مالند. برای لب های زیبا و جذاب، از براش رژ لب استفاده کنید. براش آرایشی لب، رنگ های مختلف رژ را ترکیب می کند و لب ها را شکل می دهد. راز زیبایی و بزرگ تر  بودن لب ها، در استفاده از براش آرایشی لب است.

براش آرایشی خط چشم

افراد بسیاری در کشیدن خط چشم مشکل دارند. استفاده از براش خط چشم دقت شما را بالا می برد؛ در نتیجه، خط چشم زیبا برای چشم های خود می کشید. این براش، در انواع نازک یا سر تخت در بازار وجود دارد. براش خط چشم نازک، همان طور که از اسمش پیداست، دارای سری نازک است. در مقابل، براش خط چشم تخت، سر تختی دارد که مورب و خیلی باریک است.

براش آرایشی بادبزنی و کاربرد آن

طراحی این براش همانند بادبزن است که آن را برای استفاده های متنوع، مناسب می کند. سر آن همانند بادبزن تخت است. براش آرایشی بادبزنی، برای پودرهای فیکس و همچنین برنزه کردن استفاده می شود.

کاربرد دیگر این براش، در پخش رژگونه، هایلایتر یا برجسته سازی است. پودرهای اضافی صورت خود را، با این براش بتکانید. به عنوان مثال، در حالی که ریمل می زنید، دستتان تکان می خورد و کمی از ریمل روی گونه شما می ریزد. با استفاده از براش بادبزنی، به راحتی آن را بتکانید تا آرایش تان خراب نشود.

براش آرایشی رژگونه از انواع براش آرایشی

این براش، جزو اولین براش های آرایشی بود که اکثر بانوان از آن استفاده می کردند؛ بنابراین، کمتر کسی پیدا می شود که با براش رژگونه و کاربرد آن آشنا نباشد. این براش ها دو نوع دارند: معمولی و زاویه دار.

براش رژگونه زاویه دار، رژگونه را دقیق تر پخش می کند. همچنین فرم زاویه دار این براش، باعث می شود تا رژگونه را به آرامی بر روی گونه ها بمالید. با این کار، رژگونه طبیعی تر به نظر می رسد. نوع معمولی براش آرایشی رژگونه، برخلاف براش زاویه دار، ساده است. این براش، مانند براش پودری عمل می کند و برای پخش رنگدانه های رژگونه مناسب است.

براش آرایشی پودری

یکی از مهم ترین براش ها، براش آرایشی پودری است. هر لوازم آرایشی پودری توسط این براش پخش می شود؛ بنابراین، با کاربردهای فراوانی که دارد برای کیف آرایش شما ضروری است. این براش، با موهایی فشرده، نرم و بلند، برای رژگونه و پنکک و … مناسب است. به عبارتی این براش، یک براش چند کاره است. همچنین با استفاده از آن، می توانید کرم پودرهای مایع را نیز روی صورت پخش کنید.

براش کانتور

کانتور کردن بدون براش کانتور، کار سختی است. علاوه بر این، آرایش شما جذاب نخواهد بود. کانتور صورت را برجسته تر نشان می دهد تا آرایش حرفه ای تر به نظر برسد. پس از خرید یک براش آرایشی کانتور، نحوه استفاده از آن را نیز فرا بگیرید. این براش، زاویه دار و نرمی است که با قرارگیری در پودر و استفاده از آن، تغییر را در صورت خود حس می کنید.

براش مدادی و کاربرد آن

در مصارف خاص مانند هایلایت استخوان ابرو، فرو رفتگی لب بالا یا بینی، از براش مدادی استفاده می شود. همانطور که از اسم آن پیداست شبیه مداد، باریک و بلند است. این ویژگی براش مدادی، به شما در سایه زنی زیر خط پلک و خط چشم کشیدن کمک می کند.

نتیجه گیری

براش های آرایشی متنوعی در بازار وجود دارد که کاربردهای بی نظیر آن ها قابل چشم پوشی نیست. با کمک این براش ها، سایه چشم زیباتر می شود، خط چشم را دقیق تر می کشید و انواع پودرها را روی صورت خود، به راحتی پخش می کنید. ست های براش بسیاری در لوازم آرایشی  وجود دارند که اکثر براش های ذکر شده در آن یافت می شوند.

حتما لازم نیست که یک ست کامل از براش های آرایشی تهیه کنید. شما با تهیه جداگانه و مهم ترین آن ها نیز به نتیجه جذابی در آرایش می رسید. سعی کنید پس از خرید هر کدام از براش های آرایشی، نحوه کار با آن را نیز یاد بگیرید. این کار، علاوه بر افزایش اطلاعات شما، جذابیت آرایش تان را بالا می برد. در این مقاله، انواع براش های آرایشی و کاربرد آن را شرح دادیم. با استفاده از این مطالب، خریدی آسان و به صرفه خواهید داشت.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.