روش گذاشتن مژه مصنوعی به زبان ساده

روش گذاشتن مژه مصنوعی به زبان ساده

روش گذاشتن مژه مصنوعی به زبان ساده

آیا می خواهید یاد بگیرید: “چگونه مژه مصنوعی را سریع و راحت روی مژه های خود بگذارید؟” این سوال در ابتدا یک چالش خواهد بود اما کمی تمرین، شما را به طرفدار مژه مصنوعی تبدیل می کند!

همه با مژه های بلند و ضخیم متولد نمی شوند. یک راه برای ایجاد مژه هایی بلند و پر پشت، استفاده از مژه مصنوعی است. هر کس چیزی دارد که به او اعتماد به نفس بیشتری می بخشد: لباس مورد علاقه، کفش پاشنه بلند، یا مانیکور تازه. برای برخی از افراد ، استفاده از مژه اعتماد به نفس می آورد.

مژه مصنوعی یک روش ساده و سرگرم کننده برای ترکیب سبک معمولی و جلب توجه بیشتر به چشمان شما است. استفاده از مژه مصنوعی بسیار آسان است و فقط چند دقیقه طول می کشد که با آن آشنا شوید. برای آشنایی با روش گذاشتن مژه مصنوعی به زبان ساده، با ما همراه باشید.

انواع مژه مصنوعی

چه نوع مژه هایی باید استفاده کنیم؟ تعداد زیادی از انواع مختلف مژه مصنوعی برای انتخاب وجود دارد. در ادامه، به چند گروه مختلف مژه مصنوعی اشاره می کنیم که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

 مژه های طبیعی

از مقایسه این مژه ها با سایرین، می بینید که ظرافت بیشتری دارند. اینها مژه هایی هستند که باعث افزایش طول و ضخامت مژه شما می شوند اما بیش از حد مجاز نیستند. این نوع، برای گردش در روز مناسب است، وقتی که می خواهید یک ظاهر طبیعی و مژه های بلند و سبک داشته باشید.

مژه کامل

این مژه ها به وضوح ضخیم تر از مژه های طبیعی هستند. اگرچه ممکن است این مژه ها برای استفاده  روزمره خیلی سنگین به نظر برسند، اما در واقع برای عکس ها بسیار مناسب هستند. برای عکس هایی که از فاصله دورتر گرفته شوند نیز گزینه عالی هستند.

از مژه کامل در گریم تئاتر بیشتر استفاده می شود. هرچه افراد از شما دورتر باشند، مژه ها واضح تر و زیباتر به نظر می رسند .

مژه های بلند و کوتاه

این دسته از مژه ها دارای الگوی پررنگ مژه های بلندتر و کوتاه تر هستند. برخی ممکن است حاوی مژه های متقاطع باشند، برخی ممکن است صاف باشند. تفاوت برجسته آن ها در طول مژه، که بزرگترین ویژگی آن ها است. استفاده از آن برای یک قرار ملاقات گزینه خوبی است؛ زیرا زیبا تر  و دراماتیک تر به صورت می دهد‌.

مژه های تکی

مژه تکی، نوع پرطرفدار مژه ها هستند. این مژه ها، بر خلاف انواع دیگر، به صورت نواری در کنار هم قرار نمی گیرند؛ بلکه تک به تک درون مژه ها گذاشته می شوند. مژه های تکی، دارای طول های مختلف هستند و تا زمان پر شدن مژه به صورت جداگانه، به پلک متصل می شوند. این مژه ها مدت زمان بیشتری روی چشم دوام می آورند.

اگر می خواهید مژه ها طبیعی تر به نظر برسند، سعی کنید پلک با خط مژه ها یکسان و همسو باشند. در انتخاب تعداد یا طول مژه ها نیز مختار هستید. به عبارتی می توانید به دلخواه خود از تعداد مژه های منفرد بکاهید یا طول آن ها را به دلخواه تنظیم کنید.

محصولات مرتبط و محبوب

روش گذاشتن مژه مصنوعی به زبان ساده

اگر مژه های پرتر می خواهید، باید برای استفاده از مژه مصنوعی تمرین کنید. برای تمرین در گذاشتن مژه مصنوعی با روش های ساده، ابتدا باید طرز کار با آن را یاد بگیرید. شما در هفت گام ساده، می توانید به راحتی روی پلک خود، مژه را قرار دهید. این ۷ مرحله در ادامه توضیح داده شده اند.

مرحله اول

طول مژه ها را اندازه کنید. قبل از قرارگیری مژه ها باید مطمئن شوید که برای چشم شما خیلی بزرگ نیستند. نوارهای مژه را در بالای پلک خود نگه دارید. در صورت لزوم، مژه ها را از اطراف قیچی کنید. اگر مژه ها نسبت به سلیقه شخصی شما طول بیشتری دارند، آن ها را قیچی کنید. در نتیجه ظاهری طبیعی تر به جای می گذارند. مژه ها باید در سمت گوشه خارجی چشم بیشتر باشند.

مرحله دوم

چسب مژه را با اپلیکاتور یا برس کوچک به درز خارجی نوار مژه بزنید. قبل از استفاده از چسب روی مژه ها، بگذارید لحظه ای خشک شود. در یک روش دیگر، یک خط نازک از چسب مژه را به پشت دست خود فشار دهید. سپس، درز بیرونی نوار مژه را به آرامی در امتداد آن بگذارید.

مرحله سوم

نوار را روی پلک خود قرار دهید. تا جایی که ممکن است نزدیک مژه های طبیعی قرار بگیرند. نوار را از بالا به پایین بیاورید، نه از جلو. این کار برای اطمینان از این است که تا حد امکان به خط مژه نزدیک باشد.

مرحله چهارم

اجازه دهید چسب به طور طبیعی خشک شود. هنگامی که نوار مژه مصنوعی در محل قرار گرفت، نیازی به فشار یا نگهداری آن نیست.

مرحله پنجم

از ریمل مژه برای حالت دهی به مژه ها استفاده کنید. این امر به شما کمک می کند تا مژه های طبیعی خود را با حالت مصنوعی مخلوط کرده و به ظاهر طبیعی تری دست پیدا کنید. می توانید از ریمل سیاه، قهوه ای یا خاکستری تیره استفاده کنید.

مرحله ششم

خط چشم مایع را در امتداد پلک های بالایی خود بکشید . حتماً شکاف هایی بین مژه های مصنوعی و مژه های خودتان را پر کنید. نتیجه این عمل، ظاهری طبیعی تر است. از خط چشم های مشکی، قهوه ای یا خاکستری تیره استفاده کنید.

مرحله هفتم

برای برداشتن مژه های مصنوعی، از مواد پاک کننده آرایش استفاده کنید. نوک آکوا را به مواد پاک کننده آرایش چشم آغشته کرده و به آرامی در امتداد خط مژه های خود بمالید. به پاک کننده اجازه دهید یک دقیقه بماند سپس نوار مژه مصنوعی را به آرامی بردارید.

مژه های مصنوعی چقدر دوام می آورند؟

نوار مژه های سنتی، سریع تر از مژه های تکی روی چشم قرار می گیرند؛ اما معمولاً فقط در طول روز دوام می آورند. این امر به تعداد دفعات و زمان استفاده مرتبط است. معمولا چسب ها باید تا آخر شب دوام داشته باشد.

یکی از مزایای مژه های تکی ، ماندگاری بالای آن ها حتی بیشتر از یک روز است. روزها و هفته های متوالی، امکان داشتن مژه های مصنوعی روی چشم وجود دارد. افراد همیشه مژه های تکی را وقتی انتخاب می کنند که می خواهند یک خط مژه کامل برای چند روز متوالی داشته باشند. معمولاً این مژه ها برای آن ها حداقل یک هفته کامل ماندگاری دارند.

اگر چشم حساس دارید، در انتخاب چسب برای چسباندن مژه مصنوعی دقت کنید. چسب بدون لاتکس برای مژه مصنوعی خود را امتحان کنید. بسته به حساسیت شما، ممکن است مجبور شوید چند چسب را امتحان کنید تا یکی از موارد، حساسیت خاص شما را تشدید نکند.

نتیجه گیری

مژه مصنوعی زیبا به نظر می رسد! به نظر شما چطور هستند؟ ممکن است برای اولین بار بعضی از افراد، به خوبی مژه مصنوعی را نچسبانند. شاید نیاز به تمرین در این کار داشته باشد اما ناراحت نباشید. کاملاً طبیعی است. فقط فکر کنید، به محض تسلط بر آن، در کمتر از پنج دقیقه زیباترین مژه ها را خواهید داشت.

اگر هنگام استفاده از مژه های خود، از ریمل استفاده نمی کنید، می توانید چندین بار از آن ها استفاده کنید. بعد از این که مژه ها را برداشتید، چسب آن را با موچین جدا کنید. سپس در حالت اولیه اش درون جعبه قرار دهید. دفعات بعدی به این شیوه می توانید از آن ها استفاده کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: