مداد چشم چیست و چه مزایایی دارد

مدادچشم

مداد چشم چیست و چه مزایایی دارد

خط چشم کشیدن بدون شک سخت ترین مرحله از مراحل آرایش کردن است و ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند. با خراب شدن خط چشم ممکن است حتی سایه چشم و کانسیلرتان نیز خراب شود. اگر شما در کشیدن خط چشم حرفه ای نیستید و یا دستتان می ‌لرزد بهترین راه برای ایجاد یک خط چشم جذاب استفاده از مداد چشم است. در ادامه با ما همراه باشید تا درمورد نحوه استفاده از مداد چشم و چند نکته و ترفند برای کشیدن آن آشنا شویم.

چه زمانی باید از مداد چشم استفاده کنیم؟

اگر در آرایش کردن تازه وارد هستید، و یا به طور کلی تا به حال هنگام آرایش کردن چشمتان بجز ریمل از وسیله دیگری استفاده نکرده‌ اید استفاده از مداد چشم راهی ایده ‌آل برای شروع کارتان است‌. این نوع خط چشم یک فرمول جامد است که معمولا از ترکیبی از موم، سیلیکون و روغن تشکیل شده است که کنترل آن‌ ها بسیار راحت از سایر خط چشم ها است و یک خط تمیز با ظاهری طبیعی را برای شما ایجاد می‌ کند. هرچند استفاده از مداد چشم تنها برای تازه کارها نیست، مداد چشم ها برای زمانی که می‌ خواهید ظاهر طبیعی را ایجاد کنید برای همه‌ افراد چه مبتدی و چه حرفه ‌ای ها ایده آل خواهد بود. همچنین هنگامی که می‌ خواهید خط چشم گربه‌ ای ایجاد کنید استفاده از خط چشم کنار خط داخلی چشم ظاهری بسیار ایده‌ آل ایجاد خواهد کرد.

مراحل استفاده از مداد چشم

حالا که متوجه شدید که مداد چشم چه استفاده هایی دارد با ما همراه باشید تا مراحل استفاده از آن را به صورت گام به گام مرور کنیم.

نحوه استفاده از مداد چشم برای خط مژه فوقانی

مرحله۱: یک رنگ مناسب را انتخاب کنید.

رنگ خط چشمی که شما انتخاب می ‌کنید کاملا شخصی است و به سلیقه شما برمی ‌گردد. به طور کلی خط چشم مشکی اثر چشمگیر تر و جذاب تری ایجاد می ‌کند در حالی که خط چشم قهوه‌ ای اثری طبیعی تر و خنثی تر ارائه می‌ دهد؛ همچنین شما می‌ توانید از خط چشم های رنگی دیگر استفاده کنید. رنگ های دیگر نیز ظاهری سرگرم کننده و بی ‌نظیر را برای شما ایجاد می ‌کنند.

مرحله۲: پلک خود را آماده آرایش کنید.

نکته منفی مداد چشم این است که به طور معمول به اندازه سایر خط چشم ها دوام ندارد و زودتر پاک می ‌شوند. برای این که مطمئن شوید خط چشم شما تا آن جا که ممکن است دوام بیاورد و از بین نرود قبل از استفاده از آن ابتدا چربی های اضافی روی پلکتان را پاک کنید و از یک پرایمر مناسب استفاده کنید.

مرحله ۳: خط چشمتان را بکشید.

به آرامی پلکتان را بکشید و نگه دارید و مداد چشم را روی مرکز پلکتان بگذارید و به آرامی به سمت گوشه خارجی پلکتان حرکت دهید و سعی کنید تا جایی که ممکن است این خط را نزدیک به خط مژه‌ تان بکشید. شما می توانید از نوک مداد برای کشیدن یک خط نازک و از کناره های آن برای کشیدن خطوط ضخیم تر استفاده کنید. شما می توانید تمام این خطوط را به شکل نقطه چین جداگانه بکشید و بعد خط چین ها را به هم وصل کنید، حالا که تمام این خطوط را به هم متصل کردید به سراغ گوشه داخلی چشمتان بروید؛ نوک مداد را روی گوشه داخلی پلکتان قرار دهید و به آرامی آن را به سمت مرکز پلک بکشید.

محصولات مرتبط و محبوب

نحوه استفاده از مداد چشم برای خط مژه پایین

هنگامی که خط مژه بالایتان را تکمیل کردید در صورت تمایل می ‌توانید برای این که حالت چشمگیرتری به چشمانتان بدهید به سراغ خط مژه پایینتان بروید.

مرحله۱: خط مژه پایین خود را تمیز کنید.

به طور معمول شما هنگامی که سایه چشم و خط مژه فوقانی خود را تکمیل کردید به سراغ خط مژه پایینی خود می ‌روید، برای شروع کشیدن خط مژه پایین ابتدا مطمئن شوید که هیچ مشکلی روی خط مژه پایینتان وجود ندارد و ابتدا با یک پنبه تمیز به آرامی پلک پایینتان را تمیز کنید و از یک پرایمر استفاده کنید.

مرحله ۲: خط چشمتان را بکشید.

شبیه همان روشی که برای خط مژه فوقانی گفته شد، مداد چشم را روی مرکز خط مژه پایینی قرار دهید و از مرکز به سمت بیرون به آرامی حرکت دهید. خط تیره های کوچک بکشید سپس همه خط تیره ها را به هم وصل کنید تا یک خط صاف ایجاد شود حالا به سراغ گوشه داخلی چشمتان بروید و مداد را به سمت مرکز خط چمشتان بکشید وخط تیره ایجاد کنید. سپس خطوط را به هم وصل کنید و دقت کنید که خط را تا جای ممکن نزدیک خط مژه تان بکشید.

محصولات مرتبط و محبوب

چگونه از مداد چشم در داخل چشم استفاده کنیم

اگر قصد دارید داخل چشم هایتان را نیز خط چشم بکشید مداد چشم از همه‌ فرمول های خط چشم برای این کار مناسب تر است. کشیدن خط چشم در داخل چشم خصوصا برای افرادی که چشم های کوچکی دارند بسیار مناسب است و موجب بزرگ تر دیده شدن چشم هایتان می ‌شود.

مرحله ۱: خط داخل چشمتان را پیدا کنید.

برای پیدا کردن محل خط داخل چشم با استفاده از انگشت حلقه خود به ارامی پلک پایین خود را به سمت بالا بکشید؛ این کار خط داخل چشم روی پلک پایینتان که بالای خط مژه قرار دارد را به شما نشان می ‌دهد؛ این خط درواقع همان لبه کوچک بین پوست پلک و چشم شماست.

مرحله ۲: خط چشم را داخل چشم بکشید.

مداد را روی خط داخلی چشمتان بگذارید (توجه داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب زدن به پلک و سوراخ کردن آن، مداد را زاویه دار در دستتان بگیرید) مداد را به آرامی از خط بالای مژه خود از گوشه خارجی به سمت گوشه داخلی چشم بکشید؛ در نتیجه شما یک خط صاف را خواهید داشت که چشمانتان را ظریف تر و حالت کلی آن را طبیعی تر به شما نشان می ‌دهد. همین مراحل را برای خط فوقانی چشمتان نیز تکرار کنید.

نکته: در داخل چشمتان از مداد چشم رنگی استفاده کنید

استفاده از خط چشم رنگ روشن یک روش فوق‌ العاده موثر برای بزرگ تر نشان دادن چشمتان است؛ به طور معمول این کار با استفاده از مداد چشم سفید انجام می ‌شود، اما برای این که ظاهری ظریف تر و طبیعی تر ایجاد کنید سعی کنید رنگ مداد چشمتان را با سایه تان هماهنگ کنید تا چشمانتان روشن تر و بیدارتر نمایش داده شود.

همان طور که قبلا اشاره شد یکی از نکات منفی مداد چشم مدت زمان ماندگاری کوتاه‌ تر آن است. برای این که خط چشمتان مدت زمان بیشتری ماندگاری داشته باشد می‌ توانید با استفاده از یک سایه چشم همرنگ با آن خط چشمتان را فیکس کنید. برای این کار با استفاده از براش سایه چشم سایه را در امتداد خطی که ایجاد کرده اید کمی بکشید این کار همچنین می ‌تواند به پرکردن و پوشاندن اشتباهات کوچکی که با خط چشم ایجاد کرده اید نیز کمک کند.

سخن آخر

چشم ها تاثیر زیادی در زیبا به نظر رسیدن چهره دارند و یکی از راه های تقویت زیبایی چشم استفاده از خط چشم است که انواع مختلفی دارد که مداد چشم یکی انواع رایج آن‌هاست و موجب برجسته تر و بزرگ تر دیده شدن چشم های شما می‌ شود. در ابتدا استفاده از آن ممکن است کمی برای شما دشوار باشد اما با کمی تمرین شما می ‌توانید از آن بهترین استفاده را ببرید و چشم هایتان را به زیبا ترین شکل آرایش کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: