معرفی لاک ژل

لاک ژل

معرفی لاک ژل

آیا تا به حال بر دو راهی انتخاب لاک معمولی یا لاک ژل گیر کرده اید؟ معمولا افرادی که به استفاده از لاک علاقه دارند با این سوال که بین ژلیش یا لاک معمولی کدام را انتخاب کنند مواجه شده اند و عموما اطلاعات درستی درباره گزینه اول این پرسش ندارند. افراد کمی از این لاک های موقت و پر کاربرد و البته مزایا و معایب آن ها مطلع هستند، بنابراین ما مقاله ای در این مورد آماده کرده ایم که در ادامه می خوانید.

لاک ژل چیست؟

لاک ژل که اصطلاحا به لاک ژلیش معروف است در واقع همان لاک کلاسیک است که طی فناوری ها و آزمایشات نوینی نسخه ای بروز و مدرن از لاک را به بازار خرید و فروش عرضه کرده است و در تعریف خاصیت های جدید آن به دوام و ماندگاری بیشتر اشاره شده است. لاک های جدید ژلیش با ژل آکریلیک ترکیب شده است‌ و این ترکیب موجب افزایش کیفیت محصول شده است.

فرآیند ژلیش که در سه مرحله بر روی ناخن کار می شود توسط دستگاه های مخصوص و مجهز به لامپ های LED و UV خشک می شوند. از بزرگ ترین مزیت های لاک ژل این است که تا مدت ۲۱ روز بدون این که لب پر شود می تواند چه روی ناخن کاشت و چه روی ناخن طبیعی سالم باقی بماند و ماندگاری خود را حفظ کند.

نحوه استفاده از لاک موقت

معمولاً در آرایشگاه پس از این که ناخن ها را به خوبی تمیز و مرتب کردند و نوبت به برداشتن کوتیکول می رسد، یک لاک ژله ای (ژلیش) مانند لاک کلاسیک روی ناخن ها اعمال می شود. حالا در دو نوبت باید دست را داخل دستگاه گذاشت اما در بازه های زمانی مختلف. در برهه اول ابتدا بعد از اعمال لایه نخست دست باید ۳۰ ثانیه در دستگاه قرار گرفته سپس لایه دوم را روی آن می زنند و مجددا دست باید روی دستگاه قرار گیرد تا ناخن ها خشک شوند. کل این مراحل و استفاده از لاک ژل ۲۵ الی ۳۰ دقیقه طول می کشد.

 

چگونگی پاک کردن لاک ژل روی ناخن

حدودا پس از دو هفته زدن ژل به ناخن ها، با رشد کردن ناخن فاصله ای بین ریشه ناخن و لاک ایجاد می شود. در این مرحله، ژل باید از ناخن برداشته شود یا رنگ آن تجدید شود. در این گام شما ملزم به مراجعه به آرایشگاه هستید. در آن جا آرایشگر و یا تکنسین، پنبه ای را با 100٪ استون مرطوب کرده و روی ناخن می گذارد و با فویل آلومینیومی آن را می پوشاند. بعد از 15 دقیقه ژل تمیز می شود، این کار را می توانید در خانه با کمک کیت های مخصوص موجود در بازار انجام دهید اما دقت داشته باشید حتما با کیت های مخصوص باشد و از انجام کارهای خودسرانه جدا خودداری کنید.

تفاوت ژلیش و لاک کلاسیک

ژلیش یا لاک ژل گزینه بسیار مناسبی برای بانوانی است ‌که پرمشغله اند و مدام در رفت و آمد بوده و زمان برای آن ها اهمیت زیادی دارد. لاک ژل تا ۱۵ روز همانند روز اول براق و درخشان است و این سبب شده کسانی که از دستکش هم استفاده نمی کنند نگرانی از این بابت نداشته باشند.

 

عوارض ژلیش

این نوع لاک برای خانم هایی که ناخن های ضعیف و حساسی دارند به هیچ عنوان استفاده از آن توصیه نمی شود. زیرا از 4 لایه ناخن تغذیه می کند و از رسیدن اکسیژن کافی به ناخن جلوگیری می کند. حتی کسانی که به طور مرتب لاک ناخن می زنند، به دلیل کمبود اکسیژن باید به ناخن های خود استراحت بدهند. نکته دیگر این است که هرگز نباید لاک ژل را به زور با ابزار تیز یا حتی تیغ از ناخن جدا کرد، زیرا این امر به صفحه ناخن آسیب جدی می رساند.

اگر از مارک های معتبر ژلیش استفاده می کنید و آن را به درستی روی ناخن بمالید و تمیز کنید، برای پاک کردن آن دردسر کمتری داشته و دچار مشکل نمی شوید. فراموش نکنید که هربار بعد از پاکسازی لاک ژل از روغن تغدیه کننده ناخن استفاده کنید. برای افرادی که ناخن خود را می جویند یا کودکانی که ناخن در دهان خود می گذارند، استفاده از لاک ژل هرگز توصیه نمی شود.

محصولات مرتبط و محبوب

دستگاه UV

در سال 2013 ، بنیاد سرطان پوست آمریکا مطالعه ای در مورد استفاده از دستگاه های ناخن UV‌ و این‌ که آیا ممکن است آسیبی وارد کند یا خیر، در آرایشگاه ها انجام داد. این بنیاد همواره سفارش می کند قبل از قرار دادن دستان خود روی این دستگاه ها، کرم ضد آفتاب را روی پوست دست خود بمالید.

 

تفاوت دستگاه UV  و LED

در آرایشگاه برای انجام کار لاک ژل از دو دستگاه مختلف UV و LED  بهره گیری می شود. افرادی لامپ های UV  را ترجیح می دهند که آنان بر این باورند این دستگاه ناخن ها را درخشان تر کرده و قیمت ارزان تر و مناسب تری دارند. البته ناخن ها در دستگاه UV  مدت زمان بیشتری نسبت به دستگاه LED  طول می کشد تا خشک شوند. توجه داشته باشید استفاده های مکرر از دستگاه مجهز به لامپ UV  ممکن است روی دست لک ایجاد کند.

سخن آخر

لاک ژل معروف به ژلیش یکی از روش‌های نوین طراحی و لاک زدن ناخن است. این شیوه طراحی ناخن از آن جا که مدت زمان زیادی نیست در کشور رواج پیدا کرده، کمتر کسی با معایب و مزایای آن آشناییت دارد. برای انجام لاک ژل و زدن آن بر روی ناخن هایتان حتماً باید به آرایشگاه معتبر مراجعه کنید. این پروسه در سه مرحله مختلف صورت گرفته و توسط دستگاه های مجهز به لامپ های UV  و LED خشک می شود.

برای پاک کردن ژل بعد از گذشت دو هفته و رشد ناخن ها فاصله ای بین ریشه و ناخن‌ و لاک ایجاد می شود که در این حال یا لاک باید پاک شود و یا تجدید شود. برای پاک کردن حتما به آرایشگاه مراجعه کنید. ژلیش برای بانوانی که دارای ناخن های حساس‌ و دخترانی که مدام انگشتانشان را در دهانشان می کنند مناسب نیست. اگر برای خشک کردن ناخن ها قرار بر استفاده از دستگاه های UV  شد پیش از این کار دستان خود را آغشته به کرم ضد آفتاب کنید. بهره جویی از دستگاه UV  قیمت به نسبت ارزان تری را برای شما خواهد داشت اما مدت زمانی که دست باید در آن دستگاه باشد نسبت به مدت زمانی که باید در دستگاه LED  باشد بیشتر است.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: