همه چیز درباره آمبره و تفاوت آن با سامبره و بالیاژ

همه چیز درباره آمبره و تفاوت آن با سامبره و بالیاژ

همه چیز درباره آمبره و تفاوت آن با سامبره و بالیاژ

بعد از ورود رنگ مو به دنیای مد، اکنون تکنیک های  متنوعی برای رنگ مو ظهور کرده اند. بعضی از این تکنیکها عبارتند از: آمبره، سامبره و بالیاژ. استفاده از این تکنیک ها، موهای زیبا تری به شما هدیه می دهد. در عین حال، گزینه مناسبی برای تغیر و تحول در ظاهرتان است.

مدتی است که مدل رنگ موی Ombre طرفداران زیادی پیدا کرده است و تأثیر زیادی بر عاشقان رنگ گذاشته است. اکنون آرایشگران در مدل های رنگ مو، دست بازتری دارند. این سه تکنیک رنگ مو، از رنگ های روشن تا تیره، هایلایت و رنگ های متضاد را شامل می شوند.

در ادامه، همه چیز درباره آمبره و تفاوت آن با سامبره و بالیاژ را شرح می دهیم. آمبره مدلی است که در آن فقط بخشی از سر موها رنگ می شود؛ بنابراین، نسبت به رنگ تمام موها، ضرر کمتری دارد و ریشه مو آسیب نمی بیند. برای آشنایی بیشتر با این تکنیک رنگ مو  و تفاوت هایشان همراه ما باشید.

همه چیز درباره آمبره

در زبان فرانسوی، آمبره به معنی “سایه دار” است. از مشخصه های مدل آمبره ریشه های تیره است که در انتها روشن می شوند. به عبارت دیگر، موهای شما به کمک سایه، از یک رنگ به رنگ دیگر منتقل می شوند. این فرآیند، یک فرآیند زمان بر است و نزدیک به دو ساعت طول می کشد.

رنگ مو آمبره، تقریبا از شش سال پیش به سرعت مورد استفاده قرار گرفت. این مدل به عنوان یک روش عالی همچنان استفاده می شود؛ زیرا برای انواع مختلف موها، چه بلند چه کوتاه، مناسب است.

آمبره دارای نت هایی از رنگ های طلایی، قرمز و نارنجی است و سایه ای گرم و پر از ابعاد را ایجاد می کند. کمی رنگ بلوند به مخلوط بیافزایید تا رنگ موی کهربا تحویل بگیرید. چه یک رنگ کهربایی پر رنگ را بخواهید و چه نورهای کم رنگ کهربا را ترجیح دهید، این امکانات واقعاً بی پایان هستند.

موی کهربا در خانواده رنگ قرمز قرار می گیرد، اما تغییرات زیادی در روند وجود دارد، زیرا این رنگ به گونه آسان تنظیم می شود تا چهره را زیباتر کند. نکته اصلی در مدل آمبره، دکلره کردن موها قبل از رنگ آن است. این عمل برای پاکسازی رنگ موهای قبلی استفاده می شود.

سامبره چیست؟

کمی کنتراست کمتر و ظاهری ظریف تر می خواهید؟ پس ممکن است تکنیک سامبره برای شما مناسب باشد. همان طور که به نظر می رسد، سامبره با تغییر رنگ ظریف از ریشه به نوک مشخص می شود. این روش، تضاد کمتری بین ریشه ها و انتهای آن ایجاد می کند اما به اندازه کافی، رنگ برای برجستگی اضافه می کند.

سایه زنی باید یکپارچه و تدریجی تر از آمبره باشد. امروزه، این روش را ترکیبی از دو روش آمبره و بالیاژ می دانند. در روش رنگ مو سامبره، رنگ مو از ریشه تا نوک مو، ملایم تر صورت می گیرد. با بافت مو، رنگ ریشه در همه موها طبیعی جلوه می دهد و هایلایت های مو به طور طبیعی با هم ترکیب می شوند.

Sombre مانند ombre در ابتدا یک فرایند زمان بر است اما بعد از اتمام کار، نگهداری نسبتا کمی لازم دارد. شما می توانید سایه ها و تن های مختلفی را اضافه کنید که شبیه رنگ طبیعی موی شما باشند.

محصولات مرتبط و محبوب

بالیاژ چیست؟

این مدل، در سال ۱۳۶۰ توسط شخصی فرانسوی که آرایشگر بود، ابداع شد. بالیاژ به معنای جارو کردن یا رنگ آمیزی به زبان فرانسوی است که آرایشگر با دست موهای شما را رنگ می کند.

برخلاف روش های دیگر رنگ مو، بالیاژ روشی است که در آن آرایشگر بدون استفاده از فویل، به نقاشی مو شما می پردازد. این تکنیک اجازه می دهد تا هایلایت ها کمتر اشباع شوند. در مقابل، رنگ موی اصلی شما طبیعی تر به نظر می رسد .

طبیعی ترین و محبوب ترین تکنیک رنگ مو، balayage، است. پس از فرآیند اولیه، به بازسازی و نگهداری کمی نیاز دارد. همچنین با رویش موها و سرزدگی ریشه ها، نیازی به رنگ دوباره ندارند؛ چون تغییر در ظاهر موی شما به وجود نمی آید.

تفاوت آمبره با سامبره و بالیاژ

با وجود بسیاری از مدل ها رنگی، کدام سبک را انتخاب می کنید و تفاوت آن ها چیست؟ در اینجا به تفاوت مدل های ombre، sombre و balayage  می پردازیم .

تفاوت روش آمبره و بالیاژ

بالیاژ، تکنیکی برای رنگ مو با دست است ساقه مو در آن لایت می شود. در این روش، بعضی قسمت ها تیره و برخی روشن هستند و در انتها مدل رنگ موی یک دستی به ارمغان می آورد. در مقابل، آمبره ترکیب دو رنگ است که از تیره به روشن میل می کند. در انتها، آمبره مدل موی یک پارچه به جای می گذارد.

هایلایت مو توسط بالیاژ انجام می شود اما هدف آمبره، تبدیل رنگ تیره به روشن است. در روش بالیاژ احتیاج به ریشه گیری نیست؛ زیرا رویش موی جدید در ظاهرتان تحولی ایجاد نمی کند. یک ایده جالب که به تازگی استفاده می شود، ترکیب بالیاژ با روش آمبره یا سامبره است. این کار علاوه بر ابداع روشی جدید، جذابیت موها را افزایش می دهد.

تفاوت روش آمبره و سامبره

در فرمولاسیون آمبره و سامبره از حداقل از ۳ رنگ استفاده می شود. همچنین ساقه مو روشن و ریشه تیره است. همخوانی رنگ های استفاده شده جذابیت مو را افزایش می دهد. چندی پس از ورود آمبره به دنیای مد رنگ، سامبره نیز ظهور کرد. در ظاهر عموم، آمبره ترکیب ۲ رنگ و سامبره حاصل از چند رنگ است. در واقع، به دلیل تضاد رنگ در آمبره دو رنگ دیده می شود. سامبره با شیب ملام تر رنگ آمیزی می شود و موهایی زیبا و خاص به جای می گذارد.

نتیجه گیری

هر چند آمبره به عنوان یکی از تکنیک های رنگ محبوب محسوب می شود، سامبره و بالیاژ از متدهای نزدیک به آن است که بعد از آن رواج یافته اند. در رنگ مو توسط این روش ها، مدل های متنوع بسیاری وجود دارند. علاوه بر این، این روش ها تفاوت های بسیاری دارند.

در روش آمبره، نیاز به دکلره مو است تا بعد از رفع رنگ قبلی مو، رنگ جدیدی استفاده شود. اگر نمی خواهید موهایتان را دکلره کنید، بالیاژ مو پیشنهاد مناسبی برای شما است تا نیمی از موهای خود را رنگ کنید. در این مقاله به همه چیز درباره آمبره مو اشاره کردیم و تفاوت آمبره با سامبره و بالیاژ را شرح دادیم.

اشتراک گذاری پست

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: