رنگ موی سامبره چیست؟

رنگ موی سامبره چیست؟

رنگ موی سامبره چیست؟

رنگ موی سامبره که جدیدا بسیار مورد محبوبیت قرار گرفته یکی از زیر شاخه های تکنیک آمبره است که قائدتا از آمبره جدید تر است. در این تکنیک رنگ مو، اختلاف رنگ قسمت تیره و روشن موها بسیار کمتر از اختلاف میزان تیره و روشنی در تکنیک آمبره است. این ویژگی موجب طبیعی تر دیده شدن موها می‌ شود که طبیعی به نظر رسیدن به نوبه‌ خود جذابیت موها را نیز افزایش می ‌دهد.

برای این‌ که بتوانید به درستی تکنیک سامبره را ایجاد کنید و تفاوت پایین اختلاف رنگ قسمت تیره و روشن مو را حفظ کنید، توصیه می‌ شود که رنگ موی انتخابی تان را نزدیک به رنگ موی اصلی خودتان انتخاب کنید. تکنیک سامبره با طبیعی تر نشان دادن رنگ و حالت موها تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت موها و در نهایت جذابیت چهره شما خواهد داشت.

از آن جا که دو تکنیک رنگ موی آمبره و سامبره شباهت بسیار زیادی با یکدیگر دارند خوب است که قبل از هر کاری ابتدا با هردوی این تکنیک ها و تفاوت بین آن‌ ها آشنا شوید و در نهایت با توجه به ویژگی های مو و چهره خود و همچنین با در نظر گرفتن علاقه و سلیقه خودتان بهترین نوع رنگ مو را برای هرچه جذاب تر شدن ظاهرتان انتخاب کنید.

رنگ موی سامبره چیست؟

روش رنگ کردن موی سامبره در حقیقت نوعی تکنیک آمبره است و تفاوت آن با آمبره در این است که در تکنیک سامبره از تعداد رنگ ها و سایه های بیشتری نسبت به آمبره استفاده می ‌شود. این رنگ ها و سایه ها به گونه‌ ای انتخاب می‌ شوند که فقط  دو درجه از رنگ اصلی موی شما روشن تر و یا تیره تر هستند. این رنگ ها به صورت لایه لایه در بین موها قرار می‌ گیرند که به کار گرفتن این روش ها موجب می‌ شود موها لطیف، زیبا و طبیعی تر به نظر برسند و همچنین تار موها را چند بعدی و متفاوت نمایش می ‌دهند.

به طور کلی برای سامبره کردن مو، رنگ مو را به میزان بسیار کم و خیلی ملایم از سمت ریشه‌ مو به قسمت های پایین مو انتقال می‌ دهند. تلاش بر این است که بین رنگ موی انتخابی و رنگ موی پایه اختلاف زیادی وجود نداشته باشد و فقط تفاوت رنگ ملایمی ایجاد شود.

قیمت سامبره مو چقدر است؟

برای تکنیک های رنگ کردن مو نمی ‌توان قیمت ثابت و تعیین شده‌ ای در نظر گرفت چرا که عوامل متعددی وجود دارد که قیمت رنگ مو را تعیین کرده و موجب افزایش یا کاهش هزینه‌ های آن می ‌شوند. از جمله این عوامل می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میزان بلندی موهای شما
  • کیفیت رنگ ها و سایر موادی که توسط آرایشگر شما مورد استفاده قرار می ‌گیرد.
  • در چه آرایشگاهی سامبره را انجام می دهید.
  • در چه شهری سامبره موهایتان را انجام می دهید.

معمولا هزینه‌ سامبره مو در شهرهای مختلف یا حتی در آرایشگاه های مختلف می ‌تواند متفاوت باشد. شما می ‌توانید سامبره را خودتان در منزل انجام دهید که در این صورت هزینه ‌ی آن بسیار کاهش می ‌یابد. اما حتما به این مهم توجه کنید که انجام این کار نیازمند مهارت فوق العاده زیادی است. پس درصورتی که مهارت کافی برای انجام این کار را ندارید به شما توصیه می کنیم به هیچ عنوان خودتان دست به کار نشوید چرا که نتیجه‌ نهایی مطلوب نخواهد بود.

انواع رنگ موی سامبره

قبل از هر چیز مهم است که بدانید جنس و نوع موهایتان می‌ تواند در نوع رنگ پذیری موهای شما تاثیر بگذارد. درنتیجه برای داشتن یک رنگ موی سامبره‌ فوق‌ العاده که متناسب سلیقه و حالت موی شماست باید حتما از آرایشگرهای ماهر کمک بگیرید. چرا که این افراد می‌ توانند به دلیل مهارت بالایشان با در نظر گرفتن جنس، حالت و ویژگی های خاص موی شما، رنگ های مورد نیاز و مدت زمان لازم برای انجام دکلره را به گونه ‌ای برنامه ریزی کنند که نتیجه‌ نهایی دقیقا همان چیزی باشد که شما سفارش داده‌ اید. با استفاده از تکنیک ترکیب رنگ و هنر استفاده‌ مناسب از آن ها می‌ توان رنگ موهای زیر را ایجاد کرد:

  • سامبره یخی
  • سامبره لایت
  • سامبره دودی
  • سامبره کاراملی

نکات مهمی که در هنگام انجام سامبره باید به آن‌ ها توجه کرد

– رنگ موی سامبره حداقل از ترکیب سه رنگ یا بیشتر تشکیل می‌ شود و نکته مهم در انتخاب این سه رنگ که در نهایت نتیجه‌ زیبایی را به دست می ‌دهد این است که رنگ های انتخابی شما باید به هم بسیار نزدیک و با هم هماهنگ باشند.

– در سامبره مدل یخی رنگ ریشه‌ مو از رنگ ساقه ها روشن تر است.

– تکنیک سامبره برای افرادی که دارای موهای کم حجم هستند بسیار مناسب است چرا که با چند بعدی نشان دادن تار موها حجم موها را بیشتر نشان می ‌دهد.

– اگر موهای بلندی دارید به شما توصیه می‌ کنیم برای درخشان تر و زیباتر نمایش دادن موهایتان از هایلایت های کوچک و باریک برای موی خود استفاده کنید. چرا که با وجود سخت بودن انجام این کار باعث می‌ شود در صورتی که مویتان رشد کند همچنان حالت طبیعی خود را حفظ کند.

– به این مهم توجه داشته باشید که پس از رنگ کردن موها نیاز آن‌ ها به مراقبت چند برابر خواهد شد. درنتیجه برنامه‌ مراقبت از مو و استفاده از ماسک های تقویت کننده مو را جدی بگیرید تا با مشکلات ناخوشایند بعدی مواجه نشوید.

– اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که هیچ وقت دوست نداشته اید موهایتان را دکلره کنید و همیشه از دکلره دوری می کردید این تکنیک رنگ موی جذاب، کاملا مناسب شماست.

– اگر شخصی هستید که زمان زیادی برای آرایشگاه رفتن ندارید و نمی‌ خواهید در مدت زمان کوتاهی چندین بار برای احیای مجدد رنگ موهایتان به آرایشگاه مراجعه کنید تکنیک رنگ موی سامبره کاملا برای شما مناسب است. چون موها همه با هم بلند می‌ شوند، دیگر نگرانی درمورد رنگ تیره ریشه مو وجود ندارد و با رشد موها آن ها همچنان جذاب و طبیعی باقی می ‌مانند.

سخن آخر

مدل سامبره مو امروزه یکی از داغ ترین و جذاب ترین تکنیک های رنگ کردن مو است که درحقیقت یک مرحله طبیعی تر و ملایم تر از تکنیک آمبره است  که در آن از تعداد رنگ های بیشتری استفاده می‌ شود. یکی از مهم ترین دلایلی که موجب محبوبیت این مدل رنگ مو و رنگ موهای مشابه این در بین خانم ها شده است این است که علاوه بر طبیعی و جذاب تر جلوه دادن حالت و رنگ موها ریشه‌ مو و پوست سر با مواد دکلره در تماس نیستند. همچنین از آن جا که در این روش نیازی به رنگ کردن ریشه‌ مو نیست در کاهش هزینه‌ رنگ کردن موهایتان تاثیر بسیار زیادی دارد چون لازم نیست با رشد موها ریشه‌ مویتان را به طور مداوم رنگ کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.