فیکساتور چیست؟

اسپری فیکساتور میشا

فیکساتور چیست؟

وسیله ی آرایشی که باعث ثابت نگه داشتن، طولانی مدت آرایش صورت می شود، را فیکساتور می گویند.

زمانی که آرایش صورت شما به اتمام رسیده است، می توانید ازفیکساتور یا همان تثبیت کننده ی آرایش استفاده کنید.

شما می توانید فیکساتور را روی هرکدام یک از وسایل آرایشی (کرم پودر،کانسیلر، رژ، سایه…) استفاده کنید و منعی وجود ندارد.

انواع فیکساتورها

تثبیت کننده های آرایشی موجود در بازار دو نوع هستند.

پودری، ونوع اسپری فیکساتورکه اسپری آن با اختلاف طرفداران بیشتری را به خود اختصاص داده است.

اسپری فیکس کننده :

اسپرهای فیکساتور معمولا دارای بافتی سبک و بی رنگ هستند و تغییر رنگی روی آرایش شما ایجاد نمی کنند.

استفاده از این محصولات در تمام شرایط آب وهوایی مناسب است و در طی هر شرایطی آرایش شما را تثبیت و از پخش شدن و به اصطلاح ماسیدن آن جلوگیری می کند.

از این جهت که این وسیله در میکاپ های حرفه ای حرف آخر را میزند و بسیار نقش مهمی دارد، قیمت آن هم نسبت به دیگر لوازم آرایشی نسبتا بالاتر است.

در انتخاب فیکساتور خود دقت کنید

اگر نوع فیکساتور مصرفی شما مرغوب نبوده و یا فیک باشد، از چندین جهت ضرر کرده اید.

اول اینکه برخلاف انتطارتان برق افتادن روی پوست صورت شما مخصوصا نواحی بینی وپیشانی بیشتر می شود.

دوم پوست شما بشدت چرب شده ونواحی پرتقالی پوستتان بیشتر به چشم می آید.

سوم و از همه مهم تر به دلیل دارا بودن درصدی الکل در اسپرهای فیکس، منافذ پوست بسته می شود و چنانچه شما از فیکساتورهای غیر استاندارد استفاده کنید، در طولانی مدت آسیب جدی به پوست خود می زنید.

(نکته آرایشی مهم)

توجه داشته باشید، که در میکاپ های حرفه ای قبل از هر چیزی باید از پرایمر مخصوص استفاده کنید.

در مرحله سایه زدن، ابتدا براش سایه را به مقداری اسپری فیکساتور آغشته کرده سپس در پالت سایه مورد نظرتان به رنگ دلخواه آغشته کنید. این کار را تا سه مرتبه می توانید تکرار کنید.

ابتدای امر شما احساس مرطوب بودن و چسبندگی می کنید، حدود پنج دقیقه زمان دهید و سپس پلک ها را باز کنید.

با این روش قطعا سایه جذاب تر و با دوام تری خواهید داشت.

ضمنا در انتهای آرایش کامل صورت نیز از اسپری استفاده کرده تا دوام میکاپ شما تا 24 ساعت افزایش یابد.

در مرحله کرم پودر زدن برای یکنواخت و سبک تر بودن پوست خود نیز می توانید، به جای آب مقداری فیکساتور به اسفنج خود اسپری کرده و پس از مرطوب شدن به همراه مقداری کرم پودر به صورت ضربه ای بر روی پوست خود استعمال کنید.

در مرحله زدن رژ و دیگر مراحل میکاپ نیز می توانید به همین ترتیب پیش رفته و از ارایش جذاب تر وبا دوام تری بهره مند شوید.

  • نحوه صحیح استفاده از اسپری فیکساتور:

    پس از اتمام مراحل میکاپ، اسپری را به مدت ۳۰ ثانیه تکان داده، سپس با فاصله حداقل 30 وحداکثر40 سانتیمتر از صورت اسپری نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمان خشک شدن کامل صورتتان نباید چشمتان را باز کنید و همچنین از اخم وخنده و صحبت کردن در این بازه زمانی بپرهیزید. دو مرتبه اسپری کافی می باشد.

محصولات مرتبط و محبوب

پودر فیکس کننده :

این نوع از فیکستاتور، کمتر از اسپری آن مورد استفاده قرار میگیرد، چون ممکن است به مقدار خیلی کم باعث تغییر رنگ کلی میکاپ شود، به همین دلیل توصیه می شود از این پودرها به میزان خیلی کم استفاده کنید. مات و براق این وسیله آرایشی در بازار موجود است.

شما میتوانید هم زمان با سایه و رژ از پودر فیکس استفاده کنید، که باعث رفع نقص و ناهمواری های ناخواسته می شود.

  • نحوه صحیح استفاده از پودر فیکس:

بعد از اتمام میکاپ خود، کافیست براش کابوکی خود را آغشته به مقداری پودر فیکس کرده و با فشار بسیار کم روی صورت ضربه بزنید.

شما می توانید از پودرهای براق برای نواحی بینی، پیشانی و گونه ها به عنوان  هایلایتر استفاده کنید.

تفاوت پرایمرها با فیکساتور

پرایمرها انواع مختلفی دارند،  تفاوت اصلی آنها با فیکساتور در این است که، پرایمر را قبل از آرایش، ولی فیکساتور را عمدتا بعد از اتمام آرایش استفاده می کنیم.

پرایمرها به صورت کرم وژل تولید شده اند، اما فیکساتورها به صورت پودر واسپری هستند.

اگر به هر دلیلی شرایط استفاده از هر دو را نداشتید، اولویت استفاده شما پرایمر می باشد.

انتخاب فیکساتور باتوجه به نوع پوست

استفاده از فیکساتور برای همه پوست ها توصیه می شود، اما حتما توجه داشته باشید که بر روی چه پوستی از چه تثبیت کننده ای استفاده می کنید.

افرادی که پوست خشکی دارند، لازم است از نوع اسپری آن استفاده نمایند تا از خشکی بیش از حد پوستشان جلوگیری شود.

برای پوستهای چرب باید از نوع پودری فیکساتور استفاده شود.

زیرا اسپری فیکساتور سبب مرطوب شدن پوست شده و در نتیجه چربی سطح پوست را افزایش داده و آرایش صورت شما دوام خود را از دست می دهد..

مضررات استفاده از فیکساتورها

اگر قصد دارید در مهمانی مهمی شرکت کنید که مدت زمان بیشتر از 5ساعت باید آرایش داشته باشید، ضرورت دارد از فیکساتورها استفاده کنید.

بهتر است در آرایش های روزانه از فیکساتورها استفاده نکنید. در ساختار این محصول از پلیمر استفاده شده که مصرف مداوم آن می تواند برای پوست بسیار زیان آور باشد.

فیکساتورها معمولا باعث توقف فعالیت های پوستی می شوند و تا چندین ساعت اکسیژن به پوست شما نمیرسد، زیرا منافذ باز پوست به دلیل پلیمر بسته می شوند.

توصیه می کنیم جهت حفظ سلامت پوست خود، علی رغم جذابیت میکاپ با فیکساتور و بدون فیکساتور، استفاده از این وسیله آرایشی را مختص مهمانی های خاص خود قرار دهید.

فیکساتور پوست چرب

اگر پوست چربی دارید، احتمالاً زمانی وجود دارد که برای مهمانی آماده اید. برای درخشندگی آرایش، اسپری تنظیم کننده را که دارای ویژگی خاص مات کننده است امتحان کنید. آن ها چند بار دیگر مواد درگیرشدگی اضافی را جذب می کنند بنابراین آرایش شما مدتی بی عیب و نقص باقی می ماند.

فیکساتو پوست خشک

اگر پوست شما خشک است، می توانید از تمیزکننده های آرایش استفاده کنید زیرا پوست شما خشک است. آرایش نمی تواند به طور یکنواخت روی سطح پوست بچسبد، که به دنبال اصلاح کننده های آرایشی باشید و مقدار کمی از رطوبت را به پوست شما تزریق می کند.  این نوع تثبیت کننده باعث می شود رنگ پوست شما در نظر گرفته شود، پس آن هایی را جستجو کنید که دارای آنتی اکسیدان هستند.

فیکساتور انواع پوست

آرایش تقویت کننده، درخشندگی را ارائه می دهند که در برابر ذوب، سفت شدن، لغزش و محو شدن در اثر گرما، رطوبت و عرق مصون تر است. به دلیل فرمول رنگدانه های منعکس کننده نور و موکوپلی ساکارید، سطح پوست را می تواند، درخشش سالم ببخشد و به ماندگاری بیشتر آرایش کمک کند. شما حتی می توانید از این فیکساتور زیر آرایش برای آماده سازی کرم پودر استفاده کنید، به طور مشابه برای افزایش آبرسانی به پوست در هر زمان از روز استفاده کنید.

مزیت فیکس کننده آرایش این است که که باعث ایجاد لایه محافظتی نازک بر روی پوست می شود و آرایش را در تمام طول روز بدون تغییر در آن ثابت نگه می دارد، عمر طولانی تری به آرایش شما می بخشد. از اسپری آرایشی احیا کننده برای آبرسانی مجدد پوست و شادابی خود در روزهای گرم تابستان استفاده کنید و آرایش خود را تا حدودی بدون تغییر و زیبا نگه دارید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: