لوازم آرایشی ارگانیک را بشناسیم

لوازم آرایشی ارگانیک را بشناسیم

لوازم آرایشی ارگانیک را بشناسیم

اگر در هنگام خرید لوازم آرایشی دقت کرده باشید، واژه های «ارگانیک» یا «طبیعی»، روی این محصولات نوشته شده است. افراد بسیاری سعی در خرید محصولات آرایشی و بهداشتی ارگانیک دارند تا به کمک آن ها، از خود در برابر مواد شیمیایی محافظت کنند. از همین رو، این کلمات، تاثیر زیادی در فروش یک برند دارند.

شاید شما نیز قصد خرید لوازم آرایشی بی ضرر برای پوست و موی خود را دارید. پس حتما در جدال محصولات شیمیایی یا ارگانیک، دومی را انتخاب می کنید. مارک های مختلف لوازم آرایشی وجود دارند که محصولات ارگانیک و طبیعی عرضه می کنند. با خرید و استفاده از بهترین مارک های لوازم آرایشی ارگانیک، سلامتی پوست و موی خود را تامین کنید.

برخی بر این تصورند که محصولات ارگانیک هیچ عیبی ندارند. اگر این محصولات حساسیت زا یا تقلبی باشند، ممکن است پوست ما را با مشکلات جدی مواجه کنند. برای جلوگیری از این مشکلات، لازم است تا لوازم آرایشی ارگانیک را بشناسیم. برای شناسایی بهتر لوازم آرایشی طبیعی، در ادامه همراه ما باشید.

لوازم آرایشی ارگانیک چیست؟

در تهیه و تولید لوازم آرایشی ارگانیک، از مواد طبیعی و روش های ارگانیک استفاده می شود. همچنین، در هیچ یک از این مراحل، ماده شیمیایی برای تغییر در فرآیند اضافه نمی شود. برای نمونه، تمام مواد لازم در یک خط چشم کاملا ارگانیک باید طبیعی، عاری از هر گونه ماده شیمیایی و فاقد مواد نگهدارنده شیمیایی اضافی باشد.

امروزه، لوازم آرایشی ارگانیک یا طبیعی بسیاری در فروشگاه ها یافت می شود. در حال حاضر، محصولات ارگانیک، نسبت به لوازم آرایشی طبیعی و مصنوعی مناسب تر به نظر می رسند. علاوه بر این، مواد طبیعی که از روش های ارگانیک تهیه شده‌ اند نیز مناسب هستند.

مصرف کنندگان، نسبت به موادی که در محصولات مراقبت از پوست آن ها وجود دارد، توجه زیادی نشان می دهند. برخی از بهترین و زیباترین مارک های محصولات آرایشی موجود در بازار، ارگانیک هستند. تمرکز این مارک ها بر ایجاد پوستی تازه، سالم و درخشان است و دارای رنگ و بافت عالی هستند.

مارک های ارگانیک یا طبیعی، از نظر رنگدانه، عملکرد، دوام و بافت لوازم آرایشی، باید مطلوب باشند. اگر مارک های تجاری، از ترکیبات ارگانیک استفاده نکنند یا اشتباهات اخلاقی مرتکب شوند، از نظر قانونی، بازخواست می شوند.

آیا لوازم آرایشی صد در صد ارگانیک وجود دارد؟

آیا محصولات ارگانیک، صد در صد طبیعی هستند؟ خیر. برخلاف ادعای بعضی از برندها در عرضه محصول صد درصد ارگانیک، غیرممکن است که یک محصول ۱۰۰ درصد طبیعی تولید کرد. برای جلوگیری از رشد باکتری ها و میکروب های مضر، حتی در محصولات ارگانیک، استفاده از نگهدارنده ها لازم است.

استفاده از نگه دارنده های طبیعی مقرون به صرفه نیست. علاوه بر این، نگهدارنده های طبیعی، توانایی مبارزه با میکروب ها، قارچ ها و باکتری های مضر را ندارند. از همین رو، تولید کننده ها ناچار به استفاده از نگهدارنده های مصنوعی هستند.

برای تهیه و تولید لوازم آرایشی ارگانیک، وجود نگهدارنده ها الزامی است؛ زیرا در نبود این مواد، مواد ارگانیک استفاده شده در محصول، خراب می شوند. حداقل ۹۵ درصد از هر محصول ارگانیک را مواد ارگانیک و طبیعی تشکیل می دهند.

در کنار تمام این موارد، مواظب محصولات ارگانیک تقلبی نیز باشید. به عنوان مثال، برای خرید کرم پودر ارگانیک، تنها به برچسب ارگانیک آن اکتفا نکنید. قبل از خرید حتما لوازم آرایشی ارگانیک را بشناسید و سپس محصول مورد نظر را با اطمینان بخرید.

مزایای لوازم آرایشی ارگانیک

اگر پوستی سالم و شاداب در طولانی مدت می خواهید، لوازم آرایشی ارگانیک بسیار مناسب هستند. البته مراقب باشید که نسبت به مواد آن حساسیت نداشته باشید یا از محصولات تقلبی خرید نکنید. علاوه بر این، محصولات ارگانیک، تاثیرات منفی کمتری بر روی محیط زیست و حیوانات دارند.

عطر و رایحه محصولات طبیعی، بسیار بیشتر و طبیعی تر است. لوازم آرایشی های دارای مواد شیمیایی، علاوه بر خسارت بر محیط زیست، در استفاده طولانی مدت آثار بدی روی پوست و مو باقی می گذارند.

در کنار تمام مزایای بسیاری که برای لوازم آرایشی های ارگانیک وجود دارد، دو عیب عمده دارند. اول این که ممکن است محصولات آرایشی ارگانیک تقلبی باشند. دومین مورد، حساسیت زا بودن آن برای برخی افراد است. به دلیل توجه زیاد افراد به خرید محصولات ارگانیک، افراد بسیاری به تولید محصولات تقلبی، برای سود بیشتر روی آورده اند.

علاوه بر این، اگر نسبت به یک ماده طبیعی حساسیت دارید، بهتر است از لوازم آرایشی ارگانیک استفاده نکنید. اسطوخودوس یکی از گل های معطر و مناسب برای استفاده در محصولات ارگانیک است. اسطخودوس، در کنار خواص آرام بخشی که دارد، در صنعت لوازم آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می شود.

معرفی بهترین مارک های لوازم آرایشی ارگانیک در جهان

امروزه، در سراسر جهان و حتی ایران توجه زیادی به خرید محصولات و لوازم آرایشی ارگانیک می شود. این محصولات سالم هستند و برای استفاده طولانی مدت مناسب به نظر می رسند. در ادامه، سه مارک پرفروش و ارگانیک لوازم آرایشی را معرفی و تشریح می کنیم.

لوازم آرایشی ارگانیک مارک زویی

Zuii، مارکی متعلق به کشور استرالیا است که لوازم آرایشی ارگانیک عرضه می کند. در مواد تشکیل دهنده آن، ویتامین، املاح معدنی و گل های طبیعی استفاده می شود. لوازم آرایشی ارگانیک مارک زویی، علاوه بر جذاب کردن چهره، به سلامتی و تقویت پوست کمک می کنند.

این برند، محصولات مناسب و مطمئنی دارد و برای استفاده در بارداری یا شیردهی بسیار مناسب هستند. لوازم آرایشی ارگانیک زویی، به محیط زیست آسیب نمی رساند و محصولی سالم برای استفاده است.

لوازم آرایشی ارگانیک مارک تاتا هارپر

این مارک لوازم آرایشی، حافظ سلامتی و پوست بدن شما است. لوازم آرایشی های مارک تاتا هارپر، از گیاهان طبیعی تولید می شوند. علاوه بر این، از به روز ترین فناوری های لازم تولید می شوند.

رنگدانه های لوازم آرایشی tata harper، از مواد طبیعی و به روش های ارگانیک تهیه می شوند. آلوئه ورا، اسطخودوس و نارگیل از موادی هستند که در روند تولید از آن ها استفاده می شوند. یکی از مهم ترین کاربردهای آن، در ترمیم و جوانسازی پوست است.

لوازم آرایشی ارگانیک مارک VAPOUR ORGANIC BEAUTY

این برند، یکی از مارک های معتبر و برتر لوازم آرایشی ارگانیک است. مارک وارپور ارگانیک بیوتی تا کنون جوایز بین المللی بسیاری کسب کرده است. این محصولات، در رنگبندی های متفاوتی عرضه می شوند و کیفیت بالایی دارند. مواد اولیه این لوارم آرایشی ارگانیک، طبیعی هستند و مزایای بسیاری برای پوست دارند. علاوه بر این، حافظ و نگهبان سلامتی پوست هستند و باعث جوانی و شادابی آن می شوند.

نتیجه گیری

محصولات شیمیایی نسبت به لوازم آرایشی ارگانیک ضرر و زیان بیشتری دارند. از همین رو، بانوان به خرید این لوازم های آرایشی رغبت بیشتری نشان می دهند. این محصولات، برای بدن سلامتی و شادابی را به ارمغان می آورند. محصولاتی که دارای USDA هستند، بر اساس استانداردهای بین المللی تولید می شوند؛ در نتیجه ارگانیک و مناسب استفاده هستند.

از مواد طبیعی مانند رزماری، سدر، آلوئه ورا، نارگیل، بابونه و … در تولید لوازم آرایشی ارگانیک استفاده می شود. علاوه بر این، آنتی اکسیدان های طبیعی و دارای رنگدانه مانند حنا، زردچوبه و وسمه در این محصولات وجود دارند. به عنوان کلام آخر، از لوازم آرایشی ارگانیک استفاده کنید؛ زیرا عوارض شیمیایی کمتری دارند. این مواد، به راحتی روی پوست قرار گرفته و در بعضی موارد به عنوان دارو استفاده می شوند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.