رنگ موی آمبره چیست؟

رنگ موی آمبره چیست؟

رنگ موی آمبره چیست؟

رنگ کردن مو یکی از روش ‌های ایجاد تغییر در ظاهر است که همیشه مورد علاقه و توجه خانم ها بوده است. تکنیک های رنگ کردن مو روز به روز در حال افزایش و جذاب تر شدن هستند، یکی از تکنیک های جذاب رنگ کردن مو که این روزها طرفداران بسیار زیادی دارد تکنیک آمبره است. یکی از دلایل محبوبیت زیاد این متد این است که علاوه بر زیبایی، موجب حفظ سلامت موها می‌ شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با ویژگی های این تکنیک محبوب رنگ کردن مو آشنا کنیم.

رنگ موی آمبره چیست؟

رنگ موی آمبره تکنیکی از رنگ کردن مو است که درنهایت یک رنگ موی دو رنگ چشم نواز و جذاب به شما تحویل می‌ دهد. به این صورت که رنگ در قسمت ریشه‌ موها تیره تر و در قسمت های پایینی مو روشن تر است. برای این که قسمت پایینی مو یعنی ساقه و نوک موها رنگ روشن تری داشته باشند باید ابتدا با استفاده از دکلره آن قسمت را بی رنگ کنید و سپس روی این موهای بی رنگ، رنگ موی مورد نظرتان را پیاده کنید.

با وجود این که تکنیک آمبره به عنوان رنگ مویی شناخته می ‌شود که قسمت بالای آن تیره‌ تر و قسمت پایینی آن روشن تر است، اما شکل برعکس آن نیز دیده می‌ شود. گاهی افراد موهایشان را به گونه ای رنگ می‌ کنند که قسمت بالا و سمت ریشه رنگی روشن تر نسبت به ساقه و نوک موها دارد.

درواقع دو نوع تکنیک رنگ موی آمبره وجود دارد که شامل موارد زیر است:

– آمبره معمولی که در آن رنگ ریشه موه تیره و رنگ ساقه مو روشن است.

– آمبره معکوس که در آن رنگ ریشه مو روشن و رنگ ساقه مو تیره است.

نکاتی که در هنگام آمبره کردن مو باید رعایت کنید

برای این که رنگ موی آمبره‌ مناسبی انتخاب کنید که در نهایت نتیجه‌ کار برایتان راضی کننده باشد، باید به چند نکته‌ مهم توجه داشته باشید:

– رنگ موی انتخابی شما باید متناسب با رنگ پوست شما باشد.

– علاوه بر رنگ پوست باید حتما به تناسب بین رنگ مو و رنگ چشم هایتان نیز دقت کنید.

– رنگ هایی که معمولا تمایل دارید به عنوان رنگ لباستان انتخاب کنید.

– حتی توجه به فصلی که در آن هستید نیز می ‌تواند در ایجاد رنگ آمبره‌ مورد پسندتان تاثیر گذار باشد. به طور مثال بهتر است در فصول گرم سال مثل تابستان از رنگ های روشن و سایه ‌گرم استفاده کنید و بالعکس در فصول سرد سال مثل زمستان از رنگ های گرم با سایه‌ سردتر استفاده کنید.

– توصیه می‌ شود رنگ انتخابی شما برای آمبره نزدیک به رنگ موهای پایه باشد.

– برای این که نتیجه‌ نهایی رنگ مویتان طبیعی تر و زیباتر به نظر برسد سعی کنید رنگ موی انتخابی تان بیشتر از ۲ درجه از رنگ موی اصلی خودتان روشن تر نباشد.

– حتما از قبل تصمیم بگیرید که دوست دارید آمبره مویتان تا کجا ادامه داشته باَشد. به طور کلی بهتر است رنگ آمبره از چانه بالاتر نرود پس دقت کنید که رنگ روشن انتخابی شما تا حدود نزدیکی خط چانه تمام شود.

ترکیب رنگ موی آمبره

یکی از مهمترین مراحل انجام آمبره مرحله‌ ترکیب رنگ موی آن است که نیازمند مهارت زیاد است و باید حتما توسط یک آرایشگر ماهر انجام شود. همچنین این مورد که با توجه به رنگ موی اصلی شما رنگ آمبره انتخاب و ترکیب شود نیز بسیار مهم است.

آمبره موی مشکی

موهای مشکی به خودی خود جذابیت بسیار زیادی دارند و در عین حال آمبره کردن موی مشکی جذابیت و زیبایی آن را چند برابر نمایان می‌ کند. چرا که اختلاف رنگ تیره و روشن روی موهای مشکی بیشتر نمایان می‌ شود و به چشم می‌ خورد. تعداد رنگ های آمبره ای که به موی مشکی می‌ آید و روی موی مشکی زیبا می‌ شود زیاد هستند مثل رنگ های شرابی، آبی، فندقی، عسلی.

در آمبره‌ موی مشکی قسمت ریشه‌ موها به رنگ تیره و مشکی هستند و همین طور که به سمت قسمت پایین موها نزدیک می‌ شویم به قسمت ساقه و نزدیک نوک موها می رسیم رنگ های روشن در لابلای رنگ تیره نمایان می‌ شود. از جمله پرطرفدارترین رنگ های آمبره‌ موی مشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آمبره قرمز مسی
  • آمبره قهوه‌ای تیره
  • آمبره طلایی قهوه‌ ای
  • آمبره بلوند
  • آمبره بلوند دودی
  • آمبره خاکستری

نکاتی که هنگام آمبره موی مشکی لازم است به آن ها توجه کنید

– بکی از مهمترین نکات در رابطه با آمبره کردن که نه تنها برای موی مشکلی بلکه برای سایر موها نیز لازم است به آن توجه شود این است که سعی کنید حتما آمبره مویتان را به آرایشگرهای ماهر بسپارید. تا جایی  که ممکن از امبره کردن در خانه خود داری کنید چرا که این کار نیازمند مهارت فراوان است تا نتیجه نهایی رضایت بخشی را به شما تحویل دهد.

– برای جلوگیری از آسیب دیدن موها و همچنین به این منظور که موهایتان در نهایت طبیعی و زیباتر جلوه کند سعی کنید رنگ آمبره انتخابی تان بیشتر از ۲ درجه از رنگ موهایتان تیره تر نشود.

– برای آمبره روی موی مشکی حتما باید از دکلره استفاده کنید و از قبل موها را بی رنگ کنید تا به خوبی رنگ آمبره روی آن بنشیند.

– حتما دقت کنید و مراقب باشید که مدت زیادی دکلره را روی مویتان قرار ندهید چرا که ماندن بیش از حد آن روی موها به بافت و تار موهایتان آسیب جدی وارد می‌ کند.

– اگر تصمیم به استفاده از رنگ بسیار روشن برای انجام آمبره موی مشکی دارید برای نتیجه گیری بهتر باید این کار را در چند نوبت و به صورت تدریجی انجام دهید که در هر مرحله رنگ مو یک یا دو درجه روشن تر می‌ شود.

– برای محافظت از موها و تقویت بافت مو سعی کنید پس از انجام آمبره حتما استفاده از ماسک های تقویت کننده‌‌ مو را جدی بگیرید.

– این نکته را مدنظر قرار دهید که حتما برای جلوگیری از آسیب دیدن موهایتان عمل آمبره کردن مو را در فواصل زمانی زیاد انجام دهید و به طور مکرر آن را تکرار نکنید تا موهای سالمی داشته باشید.

جمع بندی

تکنیک آمبره یکی از محبوب ترین تکنیک های رنگ کردن مو است که امروزه طرفداران زیادی دارد و محبوبیت فوق العاده ای در بین خانم ها پیدا کرده است. اما انجام این تکنیک نیازمند مهارت زیاد است چرا که ترکیب رنگ موی آن کار پیچیده ‌ای است. پس اگر در انجام این کار مهارت بالایی ندارید از آمبره کردن مو در خانه، خودداری کنید چرا که نتیجه‌ زیبایی به کار شما نمی ‌دهد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.